יום ו', א’ בסיון תשע”ז
דף הבית אלבום תמונות חדר מורים יצירת קשר
תכנית 'שיר של יום' ‏‏‏מסורת היהודית – "שיר של יום" הוא כינוי למזמורים מספר תהילים ששרו הלוויים בבית המקדש מדי יום ביומו בשעת הקרבת קרבן התמיד. מאז שנחרב בית המקדש, כבר מאות ואלפי שנים, הוא נאמר בכל יום לקראת סיומה של תפילת שחרית. בשירה של רחל שפירא נעשה שימוש בביטוי זה, אלא שאצלה מודגש שזהו שיר של יום חולין. לא שיר המקבל את כוחו מן המעמד המקודש של הקורבן או התפילה, אלא דווקא משגרת החולין של האדם, מן החסד שיש בכל יום. ברוח ההמשכיות והחידוש של המסורת, אנו מאמינים שחשוב שכל יום ייפתח בשיר, תרתי משמע. תהא זו שירת התפילה בחייו של האדם המאמין, או שירתו ויצירתו האדם באשר היא. לפתוח את היום בדבר שיש בו מן הרוח, המעוף וההשראה ליום כולו. שיר הצומח מתוך חייו של האדם. התוכנית כוללת: בחירת שיר מתוך רפרטואר שבתוכנית. השיר יפתח את הבוקר במהלך כל שבוע הלימודים ויוחלף אחת לשבוע.שיר 1 - מי האיש שיר 2 - מילה טובה 3 - שווים 4 - לתת 5 - אורח 6- ירושלים של זהב שיר 7 - על כפיו אותו יביא 8 - שבחי ירושלים
קרא עוד...
קרא עוד...
לכל תלמידי ב-ו בהצלחה לכל המשתתפים
קרא עוד...
להלן סרטון הסברה שהפיקו האגף לאיכות הסביבה בשיתוף תאגיד תמיר
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
נא לפעול על פי הוראות המורה שניתנו בכיתה. במהלך התרגיל על התלמידים לבצע את המשימה ולהגיב בפורום למידה בחירום על המשימה שהמורה נתנה. במקרה של קריסת אתר בית הספר היכנסו לקישור הבא ובצעו פעילות בשכבה המתאימה. למידה בחירום-מחוז מרכז.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
שמירה על חוקים, כללי שיח וכיבוד זכויות יוצרים
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ל"ג בעומר תמיד חל בתאריך י"ח באייר, 33 ימים לספירת העומר. יום השלושים ושלושה לספירת העומר נוהגים להפסיק, ליום אחד, את כל מנהגי האבלות - מסתפרים, ועורכים חתונות, מדליקים נרות ומתפללים על קברות צדיקים. רבים יוצאים למרון להשתטח על קברו של שמעון בר-יוחאי. מספרים את שער ראשם של ילדים בפעם הראשונה. מדליקים מדורות ומרבים בשמחה.ילדי ישראל, מבעוד מועד, אוספים קרשים למדורה - בכל רחבי הארץ בוערות מדורות וריחן נישא למרחוק.מהי הסיבה למנהגי האבלות ומהי הסיבה לשמחה בל"ג בעומר?בין תלמידיו של רבי עקיבא פרצה מגפה קשה. במגפה זו מתו רבים מתלמידיו, וזו היא הסיבה למנהגי האבלות.ביום השלושים ושלושה לספירת העומר, פסקה המגיפה - וזאת הסיבה לשמחה ביום ל"ג בעומר.
קרא עוד...
יעודו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הוא התייחדות של אזרחי ישראל עם זכר הנופלים במערכות ישראל, אשר בזכות הקרבתם המדינה קיימת. יום זה מצוין מדי שנה בשנה בד' באייר או בסמוך לתאריך זה, ותמיד יום אחד לפני יום העצמאות, כדי לסמל ולהדגיש את הקשר שבין הנופלים ומסירות נפשם ובין תקומת מדינת ישראל.
קרא עוד...
חג הפסח הוא אחד משלושת הרגלים. הפסח נמשך שבעה ימים מט"ו בניסן עד כ"א בו. יומו הראשון ויומו האחרון של החג ימי שבתון, והימים שביניהם - חול המועד. הפסח נחוג זכר ליציאת מצרים. לפי ההלכה, בפסח אין לאכול חמץ ואין להשאירו ברשותו של אדם. פסח הוא גם קיצור מקובל של קָרְבַּן [זֶבַח] פֶּסַח שהיה נשחט ביום יד ניסן ונאכל בליל טו - הוא ליל הסדר.
קרא עוד...
הנרייטה סאלד 21.12.1860 – 13.2.1945
קרא עוד...
קרא עוד...
חג פורים חל בימים י"ד וט"ו באדר ונקרא על שם הפור שהפיל המן, ולפיו בחר את היום השלושה עשר באדר לביצוע מזימתו להשמדת היהודים .לפי המסופר במגילת אסתר, אירע ביום זה הנס, והיהודים גברו על אויבהם. לכן חגגו את שמחת הניצחון למחרת בי"ד באדר.בשושן הבירה לא פסק הקרב באותו יום, אלא נמשך למחרתו, ולכן חגגו היהודים שם את הניצחון בחמישה-עשר באדר – הידוע בשמו שושן פורים. פירוש המילה פור הוא: מזל, גורל – חרס או אבן קטנה שהיו מטילים כדי לקבוע ולקבל החלטות. במזרח הקדום רווח המנהג להפיל גורל לצורך הכרעות ממלכתיות, כגון – מינוי שרים, יציאה למלחמה וכריתת ברית שלום. http://cms.education.gov.il/Ed ucationCMS/Units/Moe/Purim/Mitz vot/
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מידע להורים
חגים ומועדים
מקצועות לימוד
האחר הוא אני
מרחבי כיתות
מועצת תלמידים
חודשונים
 
 
 
קרא עוד...
 


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS